Indische Buurt

Zestiende steenlegging, 12-09-2018

De zestiende steenlegging is op 12 september 2018 in de Indische Buurt. Om 16:00 uur beginnen we met de herdenkingsroute op Madoerastraat 23. Na de herdenking is er gelegenheid tot napraten in de Ansfriduskerk. Hieronder vindt u meer informatie over de slachtoffers die we bij deze onthullingen herdenken.

Kapelweg 98
  • Ignaz Karl Fürgler
    Gestorven op 11-02-1944 te Amersfoort
Madoerastraat 11
  • Alidina Franken
    Gestorven op 28-01-1944 te Auschwitz
  • Truitje Louise Menko
    Gestorven op 23-07-1943
  • Siegfried Bernard Menko
    Gestorven op 23-07-1943
  • Jacob Abraham Israël Menko
    Gestorven op 23-07-1943 te Sobibor
  • Rozetta Menko-Franken
    Gestorven op 23-07-1943 te Sobibor
Madoerastraat 21
  • Minna Hanauer-Löwenstein
    Gestorven op 11-01-1943
  • Salomon Alexander Wolf
    Gestorven op 03-09-1943 te Auschwitz
Madoerastraat 23
  • Matthijs Hendrik van der Harst
    Gestorven op 08-03-1945 te Woeste Hoeve
Soembastraat 8
  • Adolph Kamp
    Gestorven op 01-01-1945 te Bergen-Belsen
  • Henriette Kamp-Kaufmann
    Gestorven op 28-01-1945 te Bergen-Belsen
Bankastraat 19
  • Else Liffmann-Schottländer
    Gestorven op 23-07-1943 te Sobibor
Van Effenlaan 9
  • Martha Froukje Mees
    Gestorven op 24-01-1945 te Ravensbrück
Borneoplein 2
  • Willem Lodewijk Hendrik Nagel
    Gestorven op 14-03-1945 te Bergen-Belsen
Timorstraat 17
  • Hermine Noah-Goldschmidt
    Gestorven op 09-04-1943
  • Sybilla Sommer-Appel
    Gestorven op 09-04-1943 te Sobibor
Borneoplein 18
  • Irene Ossedrijver
    Gestorven op 09-07-1943 te Sobibor
  • Arnold van Rooijen
    Gestorven op 07-05-1943 te Sobibor
Borneoplein 21
  • Stephanus Jacobus van Roijen
    Gestorven op 03-05-1942 te Sachsenhausen
Kapelweg 108
  • Alfred Schnell
    Gestorven op 04-10-1944 te Zwolle
  • Jeny Schnell-Friedmann
    Gestorven op 07-03-1943 te Westerbork
  • Eva Schnell-Jolowicz
    Gestorven op 04-10-1944 te Zwolle
Bankastraat 52
  • Henrietta Wallach-Bachmann
    Gestorven op 11-04-1944 te Theresienstadt
 
NaamVoornaamGeborenGestorvenAdresSlachtoffergroep
FürglerIgnaz Karl04-10-192011-02-1944Kapelweg 98Verzetsstrijder
FrankenAlidina13-03-190428-01-1944Madoerastraat 11Jood
Hanauer-LöwensteinMinna13-07-188411-01-1943Madoerastraat 21Jood
HarstMatthijs Hendrik24-02-187008-03-1945Madoerastraat 23Verzetsstrijder
KampAdolph02-04-186501-01-1945Soembastraat 8Jood
Kamp-KaufmannHenriette21-03-187228-01-1945Soembastraat 8Jood
Liffmann-SchottländerElse01-02-189123-07-1943Bankastraat 19Jood
MeesMartha Froukje18-05-189224-01-1945Van Effenlaan 9Verzetsstrijder
MenkoTruitje Louise01-01-192723-07-1943Madoerastraat 11Jood
MenkoSiegfried Bernard23-03-193223-07-1943Madoerastraat 11Jood
MenkoJacob Abraham Israël11-12-190023-07-1943Madoerastraat 11Jood
Menko-FrankenRozetta20-01-190123-07-1943Madoerastraat 11Jood
NagelWillem Lodewijk Hendrik21-09-190214-03-1945Borneoplein 2Verzetsstrijder
Noah-GoldschmidtHermine07-01-188109-04-1943Timorstraat 17Jood
OssedrijverIrene20-05-190609-07-1943Borneoplein 18Jood
RoijenStephanus Jacobus05-08-189903-05-1942Borneoplein 21Verzetsstrijder
RooijenArnold30-09-191207-05-1943Borneoplein 18Jood
SchnellAlfred10-06-190004-10-1944Kapelweg 108Jood
Schnell-FriedmannJenny13-02-187607-03-1943Kapelweg 108Jood
Schnell-JolowiczEva19-11-191304-10-1944Kapelweg 108Jood
Sommer-AppelSybilla13-03-186209-04-1943Timorstraat 17Jood
Wallach-BachmannHenrietta16-01-186511-04-1944Bankastraat 52Jood
WolfSalomon Alexander05-11-190503-09-1943Madoerastraat 21Jood