Vermeerkwartier vanaf Rubensstraat

Tiende steenlegging, 22-03-2017

Op woensdagmiddag 22 maart 2017 werden er, tijdens de tiende steenlegging, 40 herdenkingsstenen onthuld. Meer informatie over de slachtoffers kunt u via onderstaande links vinden.

Jacob Marisstraat 10
  • Klara Cohensius-Brander
    Gestorven op 28-05-1943 te Sobibor
Johannes Bosboomstraat 15
  • Hendrik van Dijk
    Gestorven op 18-11-1944 te Leusderheide
  • Sjouke Rijper
    Gestorven op 28-11-1944 te Leusderheide
  • Klaas Paulus Rijper
    Gestorven op 18-11-1944 te Leusderheide
  • Franciscus Gijsbertus Alexander Rijper
    Gestorven op 18-11-1944 te Leusderheide
Hobbemastraat 43
  • Abraham Duits
    Gestorven op 16-11-1944 te Neuengamme
Anthonie van Dijckstraat 2
  • Franz Guthmann
    Gestorven op 06-03-1944 te Auschwitz
  • Irene Guthmann
    Gestorven op 06-03-1944 te Auschwitz
  • Margarete Guthmann-Sommerfeld
    Gestorven op 06-03-1944 te Auschwitz
Albert Hahnstraat 22
  • Abraham Härtz
    Gestorven op 31-03-1944 te Auschwitz
  • Roosje Härtz-Conen
    Gestorven op 21-01-1943 te Auschwitz
  • Reeltje Marlina Härtz-Horneman
    Gestorven op 22-10-1943 te Auschwitz
  • Betje Lewin-Härtz
    Gestorven op 08-09-1942 te Auschwitz
Anthonie van Dijckstraat 11
  • Esther Heijmans-de Wolff
    Gestorven op 05-02-1943 te Auschwitz
  • Izaak de Wolff
    Gestorven op 17-09-1943 te Auschwitz
  • Debora de Wolff-Klein
    Gestorven op 17-09-1943 te Auschwitz
Anton Mauvestraat 16
  • Martha Heilbut
    Gestorven op 09-07-1943 te Sobibor
  • Benedictus Simmeren
    Gestorven op 09-07-1943 te Sobibor
  • Frida Simmeren
    Gestorven op 09-07-1943 te Sobibor
  • Henderine Simmeren-Noort
    Gestorven op 09-07-1943 te Sobibor
Vermeerstraat 144
  • Jacob van der Hoeden
    Gestorven op 30-09-1942 te Auschwitz
  • Joseph van der Hoeden
    Gestorven op 26-02-1943 te Auschwitz
  • Cato van der Hoeden-Cohen
    Gestorven op 26-02-1943 te Auschwitz
Paulus Potterstraat 11
  • Hetty Jeanette Italie
    Gestorven op 16-07-1943 te Sobibor
  • Arthur Italie
    Gestorven op 17-09-1943 te Auschwitz
  • Alida Esther Italie
    Gestorven op 16-07-1943 te Sobibor
  • Clara Italie-de Winter
    Gestorven op 16-07-1943 te Sobibor
Albert Cuijpstraat 21 (was Albert Cuypstraat 21, Amersfoort)
  • Hermanus Lammers
    Gestorven op 16-03-1945 te Hamburg
Vermeerstraat 41
  • Aaltje de Leeuwe-Zadoks
    Gestorven op 09-04-1943 te Sobibor
  • Arend Jozef Lion
    Gestorven op 20-03-1943 te Sobibor
  • Saartje Bertha de Vries
    Gestorven op 19-11-1943 te Auschwitz
Rubensstraat 7
  • Jeannette Levinson
    Gestorven op 14-01-1943 te Auschwitz
  • Rachel Zadoks
    Gestorven op 04-06-1943 te Sobibor
Memlingstraat 9
  • Levien Ludwig Meijer
    Gestorven op 15-10-1944 te Auschwitz
  • Jakoba Martha Meijer-Bos
    Gestorven op 15-10-1944 te Auschwitz
Gabriëlstraat 12
  • Johannes Clasinus Mulders
    Gestorven op 03-05-1942 te Oranienburg
Vermeerstraat 42
  • Hermanus Reinten
    Gestorven op 11-01-1945 te Neuengamme
Rubensstraat 23
  • Bernhard Salzer
    Gestorven op 15-10-1942 te Auschwitz
  • Karlina Salzer-Erle
    Gestorven op 15-10-1942 te Auschwitz
Vermeerstraat 112
  • Jacob Pieter Schipper
    Gestorven op 15-12-1944 te Purmerend
 
NaamVoornaamGeborenGestorvenAdresSlachtoffergroep
Cohensius-BranderKlara17-10-189128-05-1943Jacob Marisstraat 10Jood
DijkHendrik06-08-192618-11-1944Johannes Bosboomstraat 15Verzetsstrijder
DuitsAbraham01-02-190916-11-1944Hobbemastraat 43Jood
GuthmannFranz26-08-189506-03-1944Anthonie van Dijckstraat 2Jood
GuthmannIrene23-07-193506-03-1944Anthonie van Dijckstraat 2Jood
Guthmann-SommerfeldMargarete19-06-190706-03-1944Anthonie van Dijckstraat 2Jood
HärtzAbraham17-07-191231-03-1944Albert Hahnstraat 22Jood
Härtz-ConenRoosje19-05-188121-01-1943Albert Hahnstraat 22Jood
Härtz-HornemanReeltje Marlina16-04-191022-10-1943Albert Hahnstraat 22Jood
Heijmans-de WolffEsther05-05-187705-02-1943Anthonie van Dijckstraat 11Jood
HeilbutMartha23-09-189109-07-1943Anton Mauvestraat 16Jood
HoedenJacob06-04-192430-09-1942Vermeerstraat 144Jood
HoedenJoseph23-02-188626-02-1943Vermeerstraat 144Jood
Hoeden-CohenCato21-07-188526-02-1943Vermeerstraat 144Jood
ItalieHetty Jeanette16-12-192516-07-1943Paulus Potterstraat 11Jood
ItalieArthur01-04-189317-09-1943Paulus Potterstraat 11Jood
ItalieAlida Esther27-04-192416-07-1943Paulus Potterstraat 11Jood
Italie-de WinterClara14-10-189616-07-1943Paulus Potterstraat 11Jood
LammersHermanus14-03-192016-03-1945Albert Cuypstraat 21, AmersfoortVerzetsstrijder
Leeuwe-ZadoksAaltje11-05-188209-04-1943Vermeerstraat 41Jood
LevinsonJeannette30-07-187414-01-1943Rubensstraat 7Jood
Lewin-HärtzBetje12-10-191908-09-1942Albert Hahnstraat 22Jood
LionArend Jozef03-06-189620-03-1943Vermeerstraat 41Jood
MeijerLevien Ludwig16-03-188515-10-1944Memlingstraat 9Jood
Meijer-BosJakoba Martha06-11-188815-10-1944Memlingstraat 9Jood
MuldersJohannes Clasinus10-02-190703-05-1942Gabriëlstraat 12Verzetsstrijder
ReintenHermanus04-05-189411-01-1945Vermeerstraat 42Verzetsstrijder
RijperSjouke12-09-188428-11-1944Johannes Bosboomstraat 15Verzetsstrijder
RijperKlaas Paulus03-10-192218-11-1944Johannes Bosboomstraat 15Verzetsstrijder
RijperFranciscus Gijsbertus Alexander12-01-192618-11-1944Johannes Bosboomstraat 15Verzetsstrijder
SalzerBernhard24-05-186315-10-1942Rubensstraat 23Jood
Salzer-ErleKarlina14-06-186415-10-1942Rubensstraat 23Jood
SchipperJacob Pieter13-03-189515-12-1944Vermeerstraat 112Verzetsstrijder
SimmerenBenedictus14-12-189809-07-1943Anton Mauvestraat 16Jood
SimmerenFrida17-06-192509-07-1943Anton Mauvestraat 16Jood
Simmeren-NoortHenderine24-01-189809-07-1943Anton Mauvestraat 16Jood
VriesSaartje Bertha08-06-190619-11-1943Vermeerstraat 41Jood
WolffIzaak16-03-187617-09-1943Anthonie van Dijckstraat 11Jood
Wolff-KleinDebora05-06-187817-09-1943Anthonie van Dijckstraat 11Jood
ZadoksRachel17-03-188304-06-1943Rubensstraat 7Jood