Wijken De Luiaard en Kattenkampen

Achtste steenlegging, 28-09-2016

Twee dagen na de zevende steenlegging zijn op woensdagmiddag 28 september weer nieuwe herdenkingsstenen onthuld. Nabestaanden uit onder andere Israël en Saarbrucken waren hierbij aanwezig. Over de adressen en slachtoffers kunt u via onderstaande links meer informatie vinden.

Frederik van Blankenheymstraat 47
  • Erika Jeanette Benjamin
    Gestorven op 23-07-1943 te Sobibor
  • Anna Benjamin-Meijer
    Gestorven op 23-07-1943 te Sobibor
Bernulfusstraat 3
  • Nicolaas Hermanus Bergsteijn
    Gestorven op 08-03-1945 te Woeste Hoeve
Sint Radboudstraat 28
  • Samuel Bermann
    Gestorven op 05-02-1943 te Auschwitz
  • Julius Bermann
    Gestorven op 30-09-1942 te Auschwitz
  • Gertrude Bermann-Hirsch
    Gestorven op 05-02-1943 te Auschwitz
Pauwstraat 32
  • Alma Bermann
    Gestorven op 30-09-1942 te Auschwitz
  • Leo Bermann
    Gestorven op 12-02-1943 te Auschwitz
Frederik van Blankenheymstraat 23
  • Regine Esther Blitz
    Gestorven op 30-09-1942 te Auschwitz
Bernulfusstraat 35
  • Heijman Cohen
    Gestorven op 28-09-1942 te Auschwitz
  • Jannetje Cohen-Beem
    Gestorven op 28-09-1942 te Auschwitz
Bekensteinselaan 42 (was Beekensteinschelaan 42)
  • Joseph Cohen
    Gestorven op 26-01-1943 te Auschwitz
  • Esther Cohen-Serlui
    Gestorven op 26-01-1943 te Auschwitz
Sint Ansfridusstraat 49
  • Kaatje Cohen
    Gestorven op 06-03-1944 te Auschwitz
Hendrik van Viandenstraat 8
  • Alijda Cohen-van Beek
    Gestorven op 10-09-1942 te Auschwitz
Bisschopsweg 160
  • Barend Deen
    Gestorven op 09-04-1943 te Sobibor
Hendrik van Viandenstraat 24
  • Isaac Engelsman
    Gestorven op 05-02-1943 te Auschwitz
  • Rebecca van Gelder
    Gestorven op 01-02-1943 te Auschwitz
Joannes van Dieststraat 13
  • Jules Frank
    Gestorven op 14-05-1943 te Sobibor
  • Flora Frank-van Beek
    Gestorven op 14-05-1943 te Sobibor
Hendrik van Viandenstraat 16
  • Abraham de Liever
    Gestorven op 06-09-1944 te Auschwitz
  • Grietje de Liever-Beetz
    Gestorven op 06-09-1944 te Auschwitz
Hendrik van Viandenstraat 20
  • Betje Michels
    Gestorven op 12-02-1943 te Auschwitz
Sint Ansfridusstraat 19
  • Hermanus Joannes Marie Plomp
    Gestorven op 01-09-1942 te Linz
Frederik van Blankenheymstraat 51
  • Eva van Spiegel
    Gestorven op 14-05-1943 te Sobibor
  • Sophie van Spiegel
    Gestorven op 02-07-1943 te Sobibor
  • Clara Cato van Spiegel-Hartog
    Gestorven op 14-05-1943 te Sobibor
Sint Ansfridusstraat 57
  • Friedrich Zielenziger
    Gestorven op 28-05-1943 te Sobibor
  • Hedwig Zielenziger-Kohls
    Gestorven op 28-05-1943 te Sobibor
 
NaamVoornaamGeborenGestorvenAdresSlachtoffergroep
BenjaminErika Jeanette15-11-191823-07-1943Frederik van Blankenheymstraat 47Jood
Benjamin-MeijerAnna11-04-188023-07-1943Frederik van Blankenheymstraat 47Jood
BergsteijnNicolaas Hermanus04-10-191908-03-1945Bernulfusstraat 3Verzetsstrijder
BermannSamuel28-04-187205-02-1943Sint Radboudstraat 28Jood
BermannAlma08-04-191830-09-1942Pauwstraat 32Jood
BermannJulius19-04-192430-09-1942Sint Radboudstraat 28Jood
BermannLeo05-05-188212-02-1943Pauwstraat 32Jood
Bermann-HirschGertrude30-01-188505-02-1943Sint Radboudstraat 28Jood
BlitzRegine Esther15-09-190230-09-1942Frederik van Blankenheymstraat 23Jood
CohenHeijman06-02-186528-09-1942Bernulfusstraat 35Jood
CohenJoseph13-09-187726-01-1943Beekensteinschelaan 42Jood
CohenKaatje25-11-190806-03-1944Sint Ansfridusstraat 49Jood
Cohen-BeemJannetje21-01-186728-09-1942Bernulfusstraat 35Jood
Cohen-SerluiEsther13-11-188226-01-1943Beekensteinschelaan 42Jood
Cohen-van BeekAlijda23-07-188010-09-1942Hendrik van Viandenstraat 8Jood
DeenBarend09-02-188009-04-1943Bisschopsweg 160Jood
EngelsmanIsaac22-03-186905-02-1943Hendrik van Viandenstraat 24Jood
FrankJules11-04-188614-05-1943Joannes van Dieststraat 13Jood
Frank-van BeekFlora08-09-187814-05-1943Joannes van Dieststraat 13Jood
GelderRebecca25-09-187801-02-1943Hendrik van Viandenstraat 24Jood
LieverAbraham14-03-188806-09-1944Hendrik van Viandenstraat 16Jood
Liever-BeetzGrietje08-05-188806-09-1944Hendrik van Viandenstraat 16Jood
MichelsBetje11-11-187712-02-1943Hendrik van Viandenstraat 20Jood
PlompHermanus Joannes Marie18-07-191401-09-1942Sint Ansfridusstraat 19Verzetsstrijder
SpiegelEva07-06-190014-05-1943Frederik van Blankenheymstraat 51Jood
SpiegelSophie25-10-189002-07-1943Frederik van Blankenheymstraat 51Jood
Spiegel-HartogClara Cato30-01-186714-05-1943Frederik van Blankenheymstraat 51Jood
ZielenzigerFriedrich29-05-188928-05-1943Sint Ansfridusstraat 57Jood
Zielenziger-KohlsHedwig01-12-189228-05-1943Sint Ansfridusstraat 57Jood

Leerlingen van Gereformeerde Scholengemeenschap Guido de Brès namen tijdens de achtste steenlegging deel aan de ceremonie. In het bovenstaande filmpje legden zij hun ervaringen vast.

Leerlingen van scholengemeenschap Guido de Brès namen deel aan de ceremonie.
De ceremonie bij de stenen op Pauwstraat 32.
De herdenkingssteen voor verzetsman Nico Bergsteijn wordt onthuld.